KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 7361003

nr 736 1003

Bror Hjorth

(1894-1968), Sverige

Blyerts, Bror Hjorth (1894-1968), Barn i sandlådan, sign. motivets mått: 11 x 17

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 30 januari 2012

9/1 16:00:46 1      Vinnande bud

  • Klassiska

Bror Hjorth

Läs mer om Bror Hjorth
Signe Persson-Melin (f. 1925)