KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 7361003
nr 736 1003
Bror Hjorth
(1894-1968), Sverige
Blyerts, Bror Hjorth (1894-1968), Barn i sandlådan, sign. motivets mått: 11 x 17
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 30 januari 2012
9/1 16:00:46
- Klassiska
Bror Hjorth
Läs mer om Bror Hjorth
Signe Persson-Melin (f. 1925)